همواره در هنگام نصب و راه اندازی ماینر ها، ممکنه با مشکلاتی مواجه بشین. در بعضی مواقع این ارور ها سخت افزاری هستن و کاری از دست کاربرها ساخته نیست. در عین حال، خیلی از ارورها نرم افزاری ان و کاربر می تونه اون ها رو بررسی کنه.

راه حل رفع عیب دستگاه واتس ماینر

یکی از ارور هایی که ممکنه شما در دستگاه های واتس ماینر با اون ها روبرو بشین، ارور کد های 560 561 و 562 هستن

ارور لاس بالانس (loss balance) یا همان عدم برقراری ارتباط مناسب مابین هش برد های مختلف یکی از ارور هایی است که ممکن است شما در هنگام روشن کردن دستگاه خود با آن مواجه شوید.

در فیلم زیر نمونه این ارور رو مشاهده می کنید که برای کاربر اتفاق افتاده

 

رفع مشکل ارور 560 561 و 562 با مضمون SM loss balance به چه شکل است؟

  1. همانگونه که در راهنمای لیست ارور های شرکت واتس ماینر مشخص است، در اولین اقدام می بایست مطمین شوید که پاور و هش برد ها به درستی متصل شده باشند. به این منظور می توانید با یک پیچ گوشتی چهارسو، از محکم بودن همه ی پیچ ها مطمین شوید.
  2. پس از اطمینان از اتصال صحیح هش برد ها به پاور، ماینر رو روشن نموده و در صورتی که مجدد ماینر در هنگام بوت شدن و رسیدن به فرکانس خاصی این ارور رو داد به مرحله ی بعدی برین. نکته: این ارور معمولن روی همه ی هش برد ها به صورت اتفاقی روی قسمت ارور دستگاه ثبت میشه. به این صورت که در دفعات مختلف ممکنه رو اسلات های متفاوتی این ارور رو مشاهده کنید.
  3. تو این مرحله می بایست از اتصال صحیح برق به ماینر مطمین بشیم. همونطور که می دونین، با اضافه شدن متراژ کابل برق، افت ولتاژ پیدا می کنیم و هر چی متراژ کابل برق ما از کنتر بیشتر باشه، امکان افت ولتاژ هم بیشتر می شه و برای دستگاه های ماینر سری M21 و M32 این افت های ولتاژ قابل تشخیص هست و به همین علت، دستگاه در هنگام روشن شدن، ولتاژ و آمپر مورد نیازش رو مرحله به مرحله در این دستگاه ها تست می کنه. برای اینکه مطمین بشین مشکل از اینجا است یا نه، به صورت موقت، می تونین، ماینر رو از ورودی برق منزلتون روشن کنید. توجه کنید که اگر همچنان با ارور SM LOSS BALANCE مواجه شدین، همه ی دستگاه های برقی خونتون رو خاموش کنید و بعدش ماینر رو بزنید به برق تا مطمین بشین که مشکل از آمپر برق ورودی نیست.
  4. شما برای روشن کردن دستگاه های M21 و M32 حداقل به برق با توان 15 آمپر نیاز دارین و توجه کنید که این میزان فقط برای ماینر شما قراره استفاده بشه و اگر توان قراردادی برق منزل یا محل کار شما 15 آمپر باشه عملن نمی تونید از این دستگاه ها استفاده کنید و اینجا است که ما به شما پیشنهاد می کنیم، ماینرتون رو به فارم های قانونی بسپرین تا اون ها برای شما نگهداری کنن. البته نه فقط برای اینکه اون ها برق لازم رو دارن، بلکه تو فارم های قانونی ماینر شما در محلی که برای اینکار آماده شده قرار میگیره و متخصصین به صورت شبانه روزی در محل فارم فاتح حاظر هستن تا مشکل احتمالی ماینر شما رو حل کنن، تازه به غیر از این، دستگاه شما از نظر آتش سوزی و سرقت هم بیمه می شه.
  5. هنوز مشکل پابرجا است؟ خب چرا با ما تماس نمی گیرین تا راهنماییتون کنیم؟

لیست ارورهای دستگاه های واتس ماینر (فریم ویر های بعد از 2021) رو براتون گذاشتیم و می تونید از اینجا دانلود کنید. 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست