استخراج ارزهای دیجیتال این روزها به وازه پرتکراری در دنیای تکنولوژی تبدیل شده است و افراد زیادی ماینینگ ارزهای دیجیتال را آغاز کرده‌اند.

در سال ۲۰۱۸ اتریوم از هدف بلندمدت خود یعنی قیمت ۴۰۰ دلار عبور کرد و به بیش از ۱۰۰۰ دلار رسید که موجب شد اتریوم به یکی از محبوب ترین ارزهای دیجیتالی برای استخراج کردن مبدل شود.

اتریوم چیست؟

اتریوم همانند بیت کوین در یک شبکه بلاک چین عمومی توزیع شده است ولی پروتکل بلاک چین آن با بیت کوین کاملاً فرق دارد.

بلاک چین بیت کوین بر اساس اثبات کار (PoW) است در صورتی قرار است در آینده بلاک چین اتریوم به سمت اثبات سهام (PoS) حرکت کند.

همچنین اتریوم دارای امکاناتی از قبیل برنامه‌های غیرمتمرکز (Dapp) است که یکی از عناصر رشد سریع اتریوم در چند ماه گذشته محسوب می‌شود. بلاک چین اتریوم بستری فراهم می‌کند که می‌توانید روی آن قراردادهای هوشمند و برنامه‌های دیگر را ایجاد کنید.

همچنین بر خلاف بیت کوین که متعلق به هیچکس نیست و توسط کسی کنترل نمی‌شود، اتریوم توسط چهره‌های شاخصی از جمله ویتالیک بوترین اداره می‌شود.

اتریوم در حال حاضر سومین ارز دیجیتال بزرگ دنیاست و نه تنها به‌سرعت در حال رشد است بلکه استفاده از آن به شکل گسترده‌ای در حال افزایش است.

در کل وقتی درباره این موضوع که کارت گرافیک برای استخراج مناسب است صحبت می‌کنیم، تمام ارزهای دیجیتال که با کارت گرافیک قابل استخراج هستند از قبیل: اتریوم کلاسیک، زی‌کش، مونرو و ورت‌کوین به کسانی که با کارت گرافیک استخراج می‌کنند، حق انتخاب زیادی می‌دهد تا بتوانند بین بیش از ۴۰ کوین بر اساس سودآوری انتخاب کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست